ביום 29.1.2020 התקיימה במסגרת ועידת איגוד התאגידים העירוניים 2020 באילת ועידת מומחים הנקראת "אין ארוחות חינם- הגישות להתמודדות עם ניגוד עניינים במגזר הציבורי".

ועידת המומחים התקיימה בהנחיית עו"ד מיכל רוזנבוים ומר עמית סגל, חדשות ערוץ 12. הגבולות הלא ברורים בין ניגוד עניינים משמעתי/אתי לבין כזה שחוצה את הרף הפלילי והאם יש מקום לייצר כלי ביניים לטיפול בסוגיית ניגוד העניינים של עובדי ציבור?

בועידה השתתפו: עו”ד דינה זילבר, המשנה ליועמ”ש לממשלה לענייני משפט ציבורי מנהלי,עו”ד דן אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, נצ”מ מוטי שיף,ראש מחלקת חקירות, מ”י, עו”ד ד”ר אליעד שרגא, יו”ר התנועה לאיכות השלטון, עו”ד עמית חדד ממשרד עו”ד חדד רוט וד”ר דורון נבות-מומחה לחקר השחיתות.

במסגרת ועידת המומחים, המשנה ליועמ"ש לממשלה הנבחרת, הגב' דינה זילבר: “המשפט הוא כלי לשינוי חברתי”  כך ענתה לשאלה שהופנתה אליה על ידי המנחים בדבר ניגוד עניינים בין דעותיה האישיות להחלטותיה. וכן בנושא הדרת נשים במרחב הציבורי אמרה כי: “המשפט הוא לא מתמטיקה. יפה שיש אנשים שחושבים דברים שונים. משפט זה כלי לשינוי חברתי-זה לא מדע מדויק”.

 

לכתבה: "אין ארוחות חינם – הגישות להתמודדות עם ניגוד ענייניים במגזר הציבורי"  – לחץ כאן

לכתבה: "דינה זילבר – המשפט הוא כלי לשינוי חברתי" – לחץ כאן

 

צור קשר